Beeldende kunst masterclasses fotografie

Masterclass Cyanotype Portretfotografie

Cyanotypie is een oude fotografische techniek waarbij je met lichtgevoelig papier en UV-licht een diepblauwe afdruk maakt, ook wel bekend als een blauwdruk. Door het papier te prepareren, te belichten en vervolgens uit te spoelen, ontstaat een uniek, handgemaakt beeld.

Tijdens deze masterclass ontdek je hoe dit proces werkt door het zelf van begin tot eind te doorlopen. Je start met het maken van een krachtig portret met een spiegelreflexcamera. De camera wordt verzorgd door de docent, je hoeft er dus zelf geen mee te brengen. Vervolgens zetten we jouw foto om in een groot negatief, waarmee je het cyanotypieproces uitvoert en je eigen blauwdruk creëert.

Praktische informatie

  • Bekijk hier de startdata en de vakanties.
  • Bekijk hier de cursusvoorwaarden.
  • Lees voordat je je inschrijft voor een cursus de informatie over de verschillende cursusvormen.
  • Je kunt op elk gewenst moment starten met de cursus, tenzij anders aangegeven.
  • Materiaalkosten zijn bij de cursusprijs inbegrepen.
  • Koffie en thee zijn inbegrepen.
  • Heb je nog vragen? Neem dan contact op met onze beeldend afdeling, via: beeldend@ecicultuur.nl.
  • Heb je onvoldoende financiële middelen om je kind in te schrijven voor een cursus? Neem dan contact op met Leergeld Nederland of Jeugdfonds Sport & Cultuur.
  • Heb je als volwassene onvoldoende financiële middelen om je in te schrijven voor een cursus? Neem dan contact op met het Volwassenenfonds. Onze eigen cultuurcoach Marjolein Peeters is ook intermediair voor het fonds in de gemeente Roermond en kan je op weg helpen. Mail haar gerust op marjolein.peeters@ecicultuur.nl. Ook de gemeente Echt-Susteren, Roerdalen, Leudal, Roermond en Maasgouw zijn aangesloten bij het Volwassenenfonds.

Leeftijdsgroepen

21 - 99 jaar
Teacher thumbnail
Over de docent

Jasmijn Duterloo

Na het afronden van haar studie Commerciële Vormgeving (fotografie, industriële vormgeving en grafische vormgeving) aan de Hogeschool Arnhem en Nijmegen heeft Jasmijn de opleiding Pedagogisch Didactisch Diploma aan Fontys Hogeschool in Wageningen gevolgd. Een aantal jaar later heeft ze de fotografie weer opgepikt en is in 2016 afgestudeerd aan de Fotoacademie in Amsterdam.  Gedurende haar artistieke reis heeft het concept identiteit een centrale rol gespeeld. Ze denkt na over vragen als: bezitten herinneringen en relaties een objectieve realiteit? Of zijn het uitsluitend subjectieve constructies in onze geest? Bovendien trekt ze ook vaak de aard van plaats en tijd in twijfel. Zijn deze fundamentele elementen van ons bestaan zo concreet als ze lijken, of zijn ze vloeiender dan we waarnemen? Jasmijn exposeert met haar werk regelmatig in binnen- en buitenland.  Haar kracht ligt bij het snijpunt van techniek en concept en zo zijn haar lessen ook opgebouwd. Je leert naast cameratechnieken ook denken over hoe je deze dan toepast en je de foto op de kijker laat overkomen. Naast de cursus Digitale Fotografie voor volwassenen geeft ze ook les op middelbare scholen, basisscholen en coacht de kunstenaars in hun creatieve proces.  

vanaf €66,50
Meer info en inschrijven

Beschikbare lestijden

Woensdag
19:00 - 21:30