vanaf €57,50

MEER INFO
Beeldende kunst kindercursussen beeldend leudal cursussen tot 18 jaar keramiek
Keramiek | 7+

ZA 13 SEP 2025 - ZA 4 APR 2026

09:30

ECI cultuurfabriek - 2.02 tekenen/schilderen/keramiek

MEER INFO

Altijd nieuwsgierig geweest wat je allemaal met klei kunt maken? Je kunt de meest fantasierijke bouwwerken maken. Van een potje uit slakkenhuisjes tot een supergrote waterschildpad. Maar ook fantasiehuisjes of -torens. Met hulp van je docent ga je jouw kunstwerk maken.

Deze cursus keramiek is speciaal voor kinderen die fantastische bouwwerken van klei willen maken. Je leert via diverse opdrachten de fijne kneepjes van het vak.

Als beginner maak je kennis met klei aan de hand van eenvoudige technieken zoals het maken van rolletjes en bolletjes. Deze worden dan verwerkt in kommetjes, tegels en diverse fantasievormen. Vanuit plaat, bol- en doosvormen worden de meest diverse kunstwerken gemaakt zoals dieren en bouwwerken. Als je werkstuk af is wordt dit gebakken en mag je dit glazuren in de kleuren die bij je werkstuk passen.

In deze cursus van ECI cultuurfabriek zitten zowel beginnende als gevorderde cursisten vanaf een leeftijd van 7. Ieder kan op zijn eigen niveau werken aan zijn eigen werkstuk. Door de goede begeleiding van de docent worden de werkstukken afgewerkt tot iets moois. Er mag gebruik gemaakt worden van andere materialen zoals glas, hout, metaal en stof als het past bij het gemaakte werkstuk.

PRAKTISCHE INFORMATIE
BESCHIKBARE LESTIJDEN

ZA

09:30 - 11:00

ECI cultuurfabriek - 2.02 tekenen/schilderen/keramiek

Niet beschikbaar

LEEFTIJDSGROEPEN
6 - 8 jaar 7 - 18 jaar
OVER DE DOCENTEN

OVER DE DOCENT

HENRIëTTE JEURISSEN

Henriëtte Jeurissen is geboren en getogen in Roermond. Na de pedagogische academie vervolgde ze haar opleiding als beeldend docent textiele werkvormen en handvaardigheid in Nijmegen. Vanaf 1990 geeft ze naast projecten en workshops (op scholen zoals kunst op school en de verlengde schooldag, in buurthuizen en bij de kinderopvang) de cursus keramiek voor kinderen en jeugd en de cursus beeldende vorming. Eerst bij het Centrum voor de Kunsten en bij ECI cultuurfabriek.